VFU Brno ŠZP Nový Jičín - Středisko účelové činnosti Kunín


Středisko účelové činnosti Kunín je zařízením, prostřednictvím jehož se realizuje pedagogická a vědeckovýzkumná činnost VFU Brno ve všech zařízeních ŠZP Nový Jičín. V rámci výuky (blíže www.vfu.cz ) zde probíhají praktická bloková cvičení studentů všech tří fakult univerzity. Mimo to poskytuje středisko zázemí pro praktickou a odbornou činnost žákům středních škol a odborných učilišť a probíhají zde veterinární a klinické výuky a individuální i skupinové praxe se zaměřením na rostlinnou a živočišnou výrobu, mechanizaci zemědělství a ekonomiku.

V rámci své doplňkové činnosti střediska jsou poskytovány následující služby:

Ubytování:

Pro jednotlivce i kolektivy v ubytovacím zařízení typu Formule. Celková kapacita ubytování je 79 míst v obci Kunín ( 5 km od Nového Jičína ) ve dvou vedle sebe se nacházejících budovách a  20 míst v obci Bartošovice (10 km od Nového Jičína). Pokoje jsou dvoulůžkové až pětilůžkové. Společné vybavení: WC, umývárny, kuchyňka.

Na ÚVS Nový Dvůr ubytování ve dvoulůžkových pokojích s televizí se stravováním v blízké restauraci a možností projížděk na koních v kraji Mrštíkovy Pohádky máje - cca 1 km od Brněnské přehrady (tel. 549 420 131 - Ing. Šikula)

Krátkodobý pronájem sálu a přisálí

pro různé oslavy. školení apod., sál je vybaven ledničkou, el.vařičem a nádobím.

Rozbory vzorků

V laboratoři střediska se provádí rozbor a hodnocení krmiv a stanovení výživné hodnoty včetně výpočtů energetické hodnoty všech druhů používaných krmiv. U zfermentovaného krmiva (siláže, senáže) se dále stanovují těkavé masné kyseliny a pH výluh. U ostatních krmiv se stanovuje sušina, dusíkaté látky, vláknina, popel a minerální látky (vápník, fosfor, hořčík).
U zrnin se stanovuje klíčivost, lepek, hektolitrová váha, nečistoty, příměsi a HTZ. U mléka se stanovuje tučnost zvodnění a pH.

 

Ubytování Kunín a Bartošovice:
Martina Rajnochová
Telefon: +420 556 749 353
E-mail: ucelovkakunin@centrum.cz

Ubytování Nový Dvůr:
Ing. Ctirad Šikula
Telefon: + 420 559 420 131
Mobil: +420 606 823 239

Labolatoř:
Jindriška Baroňová
Telefon: +420 556 749 313